Hacki i kody do gry Big Farm - Gorący temat!

Tomasz3k 1742 dni temu 2 Gra

Cześć wam,

Od wczoraj prowadzę konwersację z kilkoma osobami odnośnie programów typu Goodgame Big Farm Hack, które w nielegalny sposób zmieniają ilość posiadanych przez gracza Dolary oraz Złoto. W związku iż temat jest dość poważny postanowiłem napisać o tym wpis, by nie powielać w konwersacji z kilkoma użytkownikami tego samego. Zachęcam do zapoznania się i komentowania.

"Mam hacka i nie zawaham się go użyć"

Cały temat kręci się wobec programów, które w niezbyt legalny sposób, ingerują w ustawienia konta gracza zmieniając to i owo, doprowadzając innych graczy do furii i dzikiej wręcz wściekłości... Kogo nie denerwuje fakt, że ktoś w 5 minut po założeniu konta ma ekstra farmę, albo gdy podczas jednej wizyty architekta, ktoś ulepszył wszystkie możliwe budynki na najwyższy poziom... Tak, tak są tacy gracze! :) Jak więc oni to robią? Czyż nie używają 'cheatów' by być lepszym od innych? Czy administratorzy gry widząc to nie reagują? Zgłębszmy więc temat, aby odpowiedzieć sobie na te dwa ciężkie i oskarżające pytania.

Nie osądzajcie, a nie będziecie osądzeni - Mt 7, 1-3

Z racji tego, iż nie chcę poruszać kolejny raz kwestii złota w grze, podsumuje to tylko w takim sposób, iż każdy kto wydaje swoje (lub czyjeś) pieniądze na złoto w grze, robi to tylko i wyłącznie na swoją odpowiedzialność, i nie powinno się takiego człowieka w jakikolwiek sposób oczerniać. Pamiętaj jednak, że pieniądz wydany na grę to pieniądz stracony...

Nielegalne zdobycie Złoto oraz Dolary

Wiele osób, które ma doczynienia z grami online, wie również, że istnieją programy, które umożliwiają uzyskanie lepszych wyników w grze od innych. Swego czasu najczęściej hackowaną grą był Counter Strike, w którego do dziś gra cała masa ludzi... Korzystając z tych udogodnień, można było "nic nie robić", a program nabijał 'fragi'. Czy w Big Farm jest podobnie?

Jak działa gra Big Farm.

Big Farm to przeglądarkowa gra online, w której gracz, za pośrednictwem swojego komputera, a dokładnie mówiąc przeglądarki może korzystać z zasobów udostępnionych przez główny serwer gry. Dla graczy z polski, takim serwerem jest serwer "Polska 1".

W momencie logowania na konto w grze, wysyłane są login i hasło w postaci zaszyfrowanej (tak, działa tutaj protokół SSL), a następnie pobierane jest całe mnóstwo informacji o aktualnym postępie w grze, danych gracza, stanie konta i tym podobne elementy. Wszystkie te dane przechowywane są "tymczasowo" na komputerze gracza, by mógł mieć podgląd na swoje poczynania w grze.

Goodgame Big Farm Hack

W internecie aż huczy od tego programu, który dodaje do konta Dolary i Złoto. Można obejrzeć mnóstwo filmików, na których pokazane jest jak po użyciu danego programu, zmienia się diametralnie ilość złota na koncie gracza. Super prawda? Darmowe złoto, i to nawet bez podawania hasła do swojego konta! Chwila :)

Przyjrzyjmy się dokładnie co widzimy na filmie. Zwykle jest to ta sama operacja. Ktoś loguje się na swoje konto w grze, włącza ów program, ustala ile chce złota i dolarów, klika magiczny przycisk i czeka.... Po kilku lub kilkunastu sekundach, wyświetla się stosowny komunikat, że wszystko poszło OK. Dla udowodnienia, osoba nagrywająca filmik, pokazuje ponownie ekran gry, wylogowuje się lub przeładowywuje stronę i bam, po zalogowaniu na jego koncie jest wybrana przez niego kwota. Koniec filmu. Wydaje się być ok.. Klient dostał co chciał :)

Cóż. Nie bardzo.

Specjalnie nie pokazane zostało co się dzieje z kontem, po wykonaniu akcji na farmie np. zebrania plonów, zbudowania nowego budynku czy w jakikolwiek inny sposób uzyskania lub wydania danej kwoty złota lub dolarów. Dlaczego? Otóż gdyby ta osoba to zrobiła, natychmiast straciłaby całe te swoje złoto i dolary, a jej oczom ukazałby się stosowny komunikat, że nie ma "środków na koncie", i ta osoba by nic na tym nie zyskała.

Dlaczego jednak po wykonaniu akcji na farmie, wszystko wróciłoby do normy?

Otóż gra działa na zasadzie klient - serwer. To co robi klient analizowane i sprawdzane jest bieżaco przez serwer. Tyczy się to wszystkiego, stanu konta, zbiorów plonów, czasu do ukończenia budowy itp. W momencie gdy wykonana została by akcja np. zbudowanie nowego budynku, serwer sprawdza stan konta gracza, w swojej bazie danych, a nie na komputerze gracza i zwraca odpowiedni komunikat. W związku z tym wszelkie modyfikacje konta po stronie gracza, nie mają wpływu na to co znajduje się na serwerze.

Co więc robi ten cały Hack?

Zmienia i blokuje komórki w pamięci komputera odpowiedzialne za wartość złota czy dolarów, przez co mylnie ukazuje nam się inna wartość złota i dolarów niż powinna. Może on również działać tak, iż symuluje on dany serwer i zwraca żądane wartości. Poprzez symulacje, mam na myśli, iż program "udaje" oficjalny serwer Big Farm i gracz dostaje zmodyfikowane, nieprawidłowe informacje. Może się Tobie również wydawać, iż taki program jest nieszkodliwy dla gracza, bo przecież nie trzeba podawać hasła do konta. Nic jednak mylnego. W momencie gdy gracz loguje się na swoje konto, dane do zalogowania wysyłane są (w postaci zaszyfrowanej) do serwera. Jednak program, który udaje dany serwer może te dane przechwycić i nimi odpowiednio zarządzać. Dalej to już kwestia przekazania zdobytych danych przez program do zewnętrznego serwera "hackera" chociażby przez proste wywołanie komendy pobrania pliku z danego serwera sieciowego np. hackthis.com?hack.php&login=login&password=pass. I to wszystko. Można tak szybko stracić konto, szczególnie jak nie pamięta się adresu mailowego do niego przypisanego :)

Szybki Hack czyli Speed Hack.

Dużo osób pewnie kojarzy program CheatEngine, za pomocą którego można "przyspieszyć" działanie przeglądarki lub dowolnego programu. Przyspieszyć oczywiście czas, względem, którego działa dana gra, np. budowa budynku. W przypadku Big Farm, jest to również niemożliwe. Otóż czas budowy liczy się względem czasu na serwerze, i ponownie występuje taka sama sytuacja jak powyżej, iż danych na serwerze nie da się zmodyfikować, a więc przyspieszając przeglądarkę nic nie wskóramy....

Po co więc te całe Hacki?

Spróbujcie wyszukać programu, o którym tutaj mowa w Google. Znajdziecie mnóstwo linków gdzie niby można go pobrać, lecz nie znajdziecie żadnego, który rzeczywiście umożliwi jego pobranie. Pobranie za darmo. Można to pobrać za sms lub wypełniając jakąś ankietę i potwierdzając numerem telefonu. Oczywiście za wszystkim stoi opłata, a zysk z niej ma oczywiście twórca danego programu. Wszystko po to by zarobić niezłą kasę :) Ciekawy pomysł na biznes...

Poza oczywiście kasą, za wszelkimi tego typu, programami stoi kradzież danych osobowych, danych do logowania itp. Takie dane wbrew pozorom można łatwo wykorzystać i znacznie zepsuć komuś dzień :)

Pamiętajcie więc by nigdy nie korzystać z podobnych programów, a jeśli nawet ktoś by was do tego zachęcał, odmówcie.

Korzystajcie też z mocnych haseł do logowania i nie udostępniajcie ich nikomu.

Mam nadzieje, że wyjaśniłem co nieco problem z Hackami i kodami w Big Farm, a jeśli macie jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.

Trzymajcie się i powodzenia w grze! - Tomasz3k