Wróć do: Notatki graczy

zwykłe czy jednak użyźnione pola?

zwykłe czy jednak użyźnione pola?
Autor:
Oceń ten artykuł!   Ilość ocen: 0

już gdzieś z Fantomaszkiem sie sprzeczałem, które pola wybrać i ostatecznie on wybrał ulepszone, a ja te zwykłe ale tak liczę, myślę i kombinuję i już sam nie wiem... bo zbiory wychodzą podobnie (pierwszy poziom 2 pól użyżnionych i 6ty poziom pola zwykłego) ale chyba sytuacja się bardzo zmienia na korzyść jesli chodzi o zbieranie śladów i innych mapek czy robaczków podczas eventów bo jednak wtedy pola są 2 i wszystkiego wpada 2razy więcej... chyba...

jedynie problem, że trzeba wydać Złoto... 

Zaloguj się by móc dodać komentarz
vlad_palovic |

Jest jeszcze pewien dodatkowy i wcale istotny czynnik czynnik - jeśli mamy już wydać jakieś złoto (np. "wpadło" skądś jak fantomaszowi, bądź też udało się trochę "uciułać") to warto uwzględnić wpływ biblioteki (koszt 1-go poziomu to 490 złota) razem ze specjalnymi nasionami. Biblioteka poprawia wydajność pszenicy o +14 co w przypadku specjalnych nasion jest już znaczące i być może uwzględniwszy to, porównanie dla pszenicy też nie wypadłoby znacząco gorzej.

aniawiecek2004 |

ciągle są o to pytania więc zrobię taką minitabelkę... pierwsza liczba będzie dotyczyła zwykłego pola na 6 poziomie, druga liczba zwykłego pola na 7 poziomie, a trzecia pola użyźnionego na poziomie pierwszym ( właściwie dwóch pól bo wtedy jest taka sama powierzchnia i prawie identyczna liczba pracowników) więc: 1. zwykłe nasiona: kwiatki 20, 21, 15x2=30 kukurydza 20, 21, 15x2=30 kapusta 59, 65 40x2=80 pszenica 100, 120, 40x2=80 (tu wychodzi mniej) 1 specjalne nasiona kwiatki 350, 370, 250x2=500 kukurydza 275, 290, 200x2=400 kapusta 360, 400, 240x2=480 pszenica 34, 38, 14x2=28 (tu wychodzi mniej) nie no wtedy

Selmak |

Tylko obszerny magazyn zaczyna robić znaczącą różniicę jak jest na min. 5 poziomie (na niższym nie opłaca się stawiać) a to wydatek ok. 30tys. złota. Natomiast użyźnione pola już na pierwszym poziomie są opłacalne (większa ilość wypadajek w eventach przy podobnych zbiorach) ale pod warunkiem że wymienia się 1 zwykłe (6 poziom) na 2 użyźnione (1 poziom).

fantomasz |

Szkoda, że nie zauważyłem wcześniej notatki, bo właśnie wyrzuciłem swoje obliczenia, a mogłem się podzielić. U mnie ten temat wyniknął z tego, że wygrałem w konkursie na forum trochę złota i pomyślałem, że postawię za nie uzyźnienia na poziomie 1, bez większych szans na ulepszenie ich w przyszłości. Wyszło mi że opłacalną w miarę ilością będzie 8 Użyźnień poziom 1 za 5 pól poziom 6, które mam w tej chwili. Przy takiej ilości zyskuje się na większości roślin zasianych oraz na odrobinie miejsca (= powierzchni jednego pola) i pracownikach. Traci się natomiast na produkcji pszenicy oraz chyba słonecznika (przy pszenicy znacznie, przy słoneczniku nieznacznie). Wciąż jeszcze trawię tę decyzję, bo akurat na 8 Użyźnień mi złota wystarczy, ale jednak trochę obawiam się braków w pszenicy. Dodatkowo wyburzenie każdego Pola zajmie prawie 7h, więc muszę mieć na to trochę czasu. Jeżeli ktoś by miał tyle złota, żeby zamiast 5 pól mieć 5 użyźnień na tym samym poziomie, to mu się to zapewne bardziej opłaca niż mi obecnie te 8 zamiast 5. Ale kwestia tego ulepszania i jego kosztów jest tu decydująca. Na pewno z 8 Użyźnień będę miał większe prawdopodobieństwo wypadania przedmiotów i to dodatkowy plus. Jak juz zdecyduję się wprowadzić tę zmianę w życie, to dam znać jak widzę efekty. Na koniec zaznaczę, jeśli to nie było dość jasne: nie wydaję z kieszeni ani złotówki na te użyźnienia, bo wygrałem złoto w konkursie urodzinowym Big Farm. Zapewne wezmę udział w podobnych konkursach w przyszłości. A teraz jeszcze liczę na wypadnięcie z Koła Fortuny licencji na złoto i pomnożenia wygranej.

Tomasz3k |

Piotrek, z tymi polami za złoto to jest tak jak ze wszystkim w Big Farm za kasę. Wszystko jest lepsze od wersji "standardowej". Nie raz podchodziłem do podobnych wyliczeń i zawsze wychodzi na korzyść opcji za złoto. W końcu jest to coś za kasę, co pozwala być "lepszym od innych", a co wielu uważa za jedną z najważniejszych cech. W przypadku tych pól jest tak samo. Jak wspomniałeś Zamiast jednego zwykłego pola można postawić 2 i mieć 2-krotnie większą szansę na wypadnięcie przedmiotów. Wszystko jednak zależy od funduszy jakie chce się przeznaczyć na grę. W moim przypadku jest to dokładnie 0,00 zł więc pozostawałem przy zwykłych polach, ale gdybym miał już na coś przeznaczyć złoto to pewnie zacząłbym od obszernych magazynów na użeźnionych polach kończąc.