Wróć do: Notatki graczy

Architektka Krajobrazu

Architektka Krajobrazu
Autor:
Oceń ten artykuł!   Ilość ocen: 2

Więc tajemniczym "Architektem Krajobrazu" jest nijaka Greta GreensmithNo cóż, na ogrodnika się nadaje, ale daleko jej do naszej pięknej Tessy.

I co takiego robi ów Greta? No jak to ogrodnik, kosi trawę, żywopłot przystrzyże . No nie, tego to jej się nie chce robić. Za to zajmie się naszymi dekoracjami.

Pomoże nam odpicować nasze dekoracje na farmie tak, żeby bardziej cieszyły oczy naszych pracowników.

Gdy tylko nasza (nie)urocza Greta (po naszemu Grażyna) pojawi się na naszej farmie, będziemy mieli możliwość ulepszania naszych dekoracji.


Ahh, czyż ona nie jest urocza?! (jak klapa od ....)

Pomijając aspekty urody.

Przechodząc do zakładki, oznaczonej nr.1 na w/w obrazku, przechodzimy do ulepszania naszych dekoracji.

Przechodząc do zakładki oznaczonej nr. 2 przechodzimy do karty, gdzie możemy rozebrać na części nasze stare, nieoptrzebne dekoracje.

 


Nasza Grażynka, jak każdy człowiek chce jakąś zapłatę za wykonaną pracę. Możemy jej zapłacić na trzy sposoby:

  1. Dolarami

  2. Częściami z innych dekoracji

  3. oraz tym, co Grazia lubi najbardziej, czyli złotem  1. Jak ulepszyć dekorację za dolary? Nic prostszego. Klikając na ikonę architekta krajobrazu (tak jak np. na ikonę eventu) ujrzymy listę naszych dekoracji. Klikamy wybraną dekorację, wybieramy sposób ulepszenia "za dolary"(oznaczone na obrazku nr. 1) i klikamy Na znaczek z kowadłem na niebieskim tle.

  2. Gdy chcemy do ulepszenia naszych dekoracji wykorzytać części pozostałe po rozbiórce innych dekoracji, robimy prawie tak samo, tylko że wybieramy ulepszanie za części (przycisk 2 na obrazkui. Skąd wziąć ów części? O tym za chwilę.

  3. Tak samo robimy, gdy za ulepszenie dekoracji, chcemy zapłacić złotem. Różnica polega na wybraniu złota, jako sposobu zapłaty za ulepszanie (przycisk nr. 3).

Wybierając zakładki oznaczone nr.4, 5, 6 możeby wybierać, które dekoracje mają zostać wyświetlone i analogicznię są to:

4. dekoracje, które już znajdują się na naszej farmie,

5. dekoracje, które znajdują się w lokalnym magazynie,

6. dekoracje z piwnicy.


Nasza Grazia jest chyba potomkiem supermena, bo wszelkie prace wykonuje w ułamku sekundy, czyli nie musimy czekać, aż wykona swoją robotę. Ona pstryka palcami i dekoracja ulepszona.

Każde ulepszenie dodaje 1 punkt zadowolenia. Niestety Grazia jest bardzo pazerna i o ile pierwsze ulepszenia robi za rozsądne pieniądze, to z każdym kolejnym chce coraz więcej i więcej i nie ważne czy płacimy dolarami, złotem czy częściami dekoracji, zawsze jest tak samo. Ta pazerność wskazuje na jakieś pokrewieństwo z Putinem. No cóż, nie ma nic za darmo a Grazia jest tylko jedna.

No dobra, a co jak ktoś wydał wszystkie dolary na Farmę Wikingów, a całe złoto na Wyzwania Sojusznicze???

Na szczęście można też użyć części, pozostałych po innych dekoracjach. Jak je zdobyć? Tutaj z pomocą przychodzi nasza Super Grażyna!!!


Możemy rozebrać dowolną dekorację (z piwnicy, z lokalnego magazynu lub z farmy, lecz nie polecam zaznaczenia dekoracji z farmy, by przez przypadek nie skasować jakiejś wartościowej dekoracji) na części pierwsze. Wystarczy podczas spotkania z naszą panią architekt, wskazać jej ozdobę, a ona jednym, szybkim ciosem karate rozkłada ją na części. Części wędrują na nasze konto, a dekoracja znika bezpowrotnie. Im dekoracja ma większą wartość, tym więcej części z niej dostaniemy.

O dziwo, gdy Grażyna ulepsza nasze dekoracje naszymi częściami, nie chce od nas żadnej dodatkowej zapłaty, ale tak jak w przypadku kasy czy złota, z każdym kolejnym poziomem ulepszenia potrzebuje więcej części. Ja tam myślę, że część wykorzystuje na ulepszenie a resztę sprzedaje na lewo.No to tyle, jeśli chodzi o naszą Panią Architekt od krajobrazu.

Życzę miłej lektury.