Wróć do: Czytelnia

Jak rozwiązać problem z logowaniem do gry

Jak rozwiązać problem z logowaniem do gry
Autor:
Oceń ten artykuł!   Ilość ocen: 0

Witajcie

Ostatnia aktualizacja poraz kolejny uniemożliwiła wielu graczom zalogowanie się do gry. Z tego też powodu postanowiłem napisać ten poradnik, w którym zbiorę wszelkie możliwe rozwiązania problemu z logowaniem do gry, szczególnie po aktualizacji.

Dla kogo ten poradnik?

W szczególności dla osób, które nie mogą w ogóle zalogować się do gry. Takie osoby zwykle wchodząc na stronę gry widzą tylko zielony ekran lub czasem totalną pustkę i nijak nie mogą dostać się do swoich farm.

Dlaczego tak się dzieje?

Problem z logowaniem po aktualizacji wynika przede wszystkim z faktu, iż przeglądarka, z której korzystamy na co dzień posiada system pamięci podręcznej. Oznacza to, że wszelkie pliki, które pobierane są przez gre przeglądarka zapisuje w swojej pamięci podręcznej by nie było potrzeby ich ściągania za każdym razem jak logujemy się do gry. Niekiedy jest to dość spora liczba plików i zajmują dość dużo miejsca.

W momencie gdy w grze następuje aktualizacja, część plików wymaga uaktualnienia, lecz przeglądarka nie do końca "wie", które to właśnie pliki i próbuje działać jeszcze na starych wersjach. Te natomiast, nie są już zgodne z nową wersją gry i skutkuje to brakiem możliwości zalogowania się do niej.

Drugą przyczyną może być nieaktualna wersja wtyczki Flash do przeglądarki.

Rozwiązań problemu jest kilka. Poniżej przedstawię listę kroków, które należy wykonać najlepiej po kolei w celu wyeliminowania problemu.

Etap 1 - Wstępna diagnostyka :)

Najpierw proponuje sprawdzić czy posiadamy aktualną wersję wtyczki Flash w przeglądarce. Tę czynność najlepiej wykonać poprzez ściągnięcie aktualnej wersji na stronie http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

Jeśli zainstalowanie nowej wersji poskutkowało to nie ma co czytać dalej :)

Jeśli jednak nie zadziałało, radziłbym przede wszystkim sprawdzić czy problem występuje również na innej przeglądarce internetowej. Najpopularniejsze przeglądarki to oczywiście Mozilla Firefox, Google Chrome oraz Opera. Nie wspominam tutaj o Internet Explorerze, który z racji swoich wad nie jest polecany żadnym użytkownikom.

Osoby, które posiadają tylko jedną przeglądarkę mogą spróbować włączyć grę w tak zwanym "Trybie prywatnym", jak to zrobić przedstawię w następnym kroku.

Etap 2 - Tryb prywatny

Uruchomienie trybu prywatnej wygląda trochę inaczej w zależności od przeglądarki.

 • Mozilla Firefox - tutaj tryb prywatny otwiera się korzystając ze skrótu klawiszowego CTRL+SHIFT+P, oraz wybierając opcję "Nowe okno prywatne" z menu przeglądarki.
 • Google Chrome - w tej przeglądarce tryb ten nazywa się trybem Incognito i uruchamiany jest poprzez skrót CTRL+SHIFT+N lub korzystając z opcji menu "Nowe okno incognito"
 • Opera Browser - tutaj sprawa wygląda podobnie jak w Google Chrome, czyli skrót CTRL+SHIFT+N oraz opcja z menu "Nowa karta prywatna"

Jeśli w uruchomionym trybie prywatnym gra działa bez zarzutu należy wyczyścić dane przeglądarki. Jak to zrobić przedstawiam w następnym kroku.

Etap 3 - Czyszczenie danych przeglądarki

Chodzi tu oczywiście jedynie o wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki, a nie całej historii czy zapamiętanych haseł do witryn. Czynność ta różni sie trochę wśród przeglądarek dlatego opiszę jak to zrobić dla 3 najpopularniejszych:

 • Mozilla Firefox
  1. Z menu Firefox wybieramy Opcje
  2. Następnie przechodzimy na kartę Zaawansowane
  3. Kolejnie na zakładkę Sieć
  4. W obszarze Treści w pamięci podręcznej klikamy przycisk Wyczyść teraz
 • Google Chrome
  1. Z menu Chrome wybieramy Ustawienia
  2. Następnie na samym dole Pokaż ustawienia zaawansowane
  3. W sekcji Prywatność klikamy przycisk Wyczyść dane przeglądarki
  4. W nowo otwartym oknie wybieramy okres wyczyszczenia Od samego początku
  5. Zaznaczamy jedynie Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej
  6. Kończymy czyszczenie klikając przycisk Wyczyść dane przeglądarki
 • Opera Browser
  1. Z menu wybieramy Ustawienia
  2. Następnie Preferencje
  3. Kolejnie Zaawansowane, a tam zakładkę Historia
  4. Z menu Podreczna na dysku wybieramy najwyższa wartość, a następnie Opróżnij teraz

Jeśli wykonaliśmy wszystko w dobrej kolejności po ponownym uruchomieniu przeglądarki gra powinna zacząć wczytywać się na nowo.

Jeśli jednak powyższe kroki nie podziałały, a więcej osób ma ten sam problem problem może być po stronie serwera gry i na jego rozwiązanie trzeba niestety poczekać.

W przypadku gdy problem nadal występuje skontaktuj się z nami, a spróbujemy pomóc.

Nikt nie miał ochoty jeszcze skomentować tego wpisu... może ty to zrobisz? :)
Zaloguj się by móc dodać komentarz