Jak stworzyć kwitnący ekologiczny ogród

Jak Stworzyć Kwitnący Ekologiczny Ogród

Ponieważ ogrodnictwo istnieje od wieków, ludzie opracowali wiele sposobów na uprawę świeżych, organicznych owoców i warzyw, które nie będą wymagały stosowania niebezpiecznych chemikaliów. Jeśli brzmi to jak coś, co może Cię zainteresować, czytaj dalej ten artykuł, aby uzyskać kilka wskazówek związanych z organicznymi.

Siać rośliny kolejno do siebie dla stałych zbiorów. Podczas uprawy warzyw, takich jak kukurydza, groszek, i sałata, że dojrzewają na bardzo przewidywalny harmonogram, dwa lub trzy zasiew dwa tygodnie od siebie, aby wydłużyć sezon żniwa. Można również posadzić dwie różne odmiany tego samego dnia z różnym czasem dojrzewania, aby zapewnić dłuższy sezon.

Użyj karmienia dolistnymi, aby pomóc wstrząśniętym lub walczącym roślinom odzyskać. Rośliny mogą spożywać składniki odżywcze poprzez ich liście szybciej niż przez ich korzenie. Jeśli mają problemy z uzyskaniem składników odżywczych przez korzenie, spryskaj liście płynnym pokarmem. Uważaj, aby nie przekarmić ich w ten sposób. Być może będą musieli karmić tylko dwa razy w miesiącu.

Korzystanie z naturalnych roślin może zrobić ogród bez żadnej pracy. Wiele roślin będzie samonasienie i rosną wiecznie upraw bez żadnej pracy w ogóle. Butternut squash, dynie i kolendra będzie rosnąć i self nasion uprawy nowych upraw rok po roku z prawie bez pracy i stać się stałym elementem ogrodu. Rozwijaj je w obszarach takich jak stos kompostu lub wzdłuż ogrodzeń, aby uzyskać maksymalne rezultaty.

Aby urozmaicić nudny ogród, spróbuj użyć roślin wspinaczkowych. Roślina wspinaczkowa może dodać wizualne zainteresowanie ogrodzeniem lub drzewem i jest doskonałym sposobem na ukrycie nieatrakcyjnych struktur. Jako dodatkowy bonus, większość roślin wspinaczkowych są bardzo niskie konserwacji. Kiwi winorośli, wspinaczka lwia paszcza i pochwały rano są doskonałym wyborem.

Rozważ uzyskanie raportu analizy gleby dla brudu w ogrodzie. Procedura ta jest stosunkowo tani i może powiedzieć, rodzaj składników odżywczych, które należy dodać do gleby w celu bardziej produktywnego ogrodu. Lokalna dostawa lub kooperacja może sprawdzić raport i poprowadzić Cię na to, co kupić.

Zainstaluj system zraszający do wody w ogrodzie. Może być trudno znaleźć czas, aby woda rośliny każdego dnia, szczególnie jeśli pracujesz poza domem. Prawidłowe nawilżenie jest niezbędne do sukcesu Twojego ogrodu, więc umieszczenie w prostym systemie zraszaczy może zaoszczędzić czas i energię.

Odeprzeć owady jedzące liście z papryczki chili. Jeśli liście roślin są niszczone przez głodne owady, dodaj jedną łyżkę czerwonej papryczki chili lub gorącej musztardy do jednej kwarty wody w butelce z rozpylaczem. Spryskaj liście równomiernie, upewniając się, aby uzyskać spód liści też. Jeden smak tego pikantnego sprayu wyśle błędy na ich drodze.

Utrzymuj porządek narzędzi ogrodniczych. Nie chcesz wędrować do ogrodu, tylko uświadomić sobie, że nie masz wszystko, czego potrzebujesz z tobą i trzeba polować na narzędzia w dół. Trzymaj małe narzędzia w pasku narzędziowym, który można łatwo chwycić i rzucić lub przechowywać je w 5-galonowym wiadrze, które możesz szybko przeprowadzić do ogrodu.

Najlepszy czas na sadzenie drzew liściastych są latem i jesienią. Najlepszym sposobem, aby stwierdzić, czy jest to dobry czas, aby posadzić te drzewa, jest spojrzenie na nowy wzrost i zauważyć, jeśli utwardził. Najlepiej jest posadzić drzewa, zanim ziemia zamarza, aby zmniejszyć szok przeszczepu.

Istnieje możliwość uprawy ekologicznego ogrodu przez cały rok, jeśli masz wystarczające Źródło światła na kryty ogród. Rośliny potrzebują dużo światła w celu prawidłowego wzrostu i są żarówki, które można nabyć, aby zapewnić kryty ogród z odpowiednią ilością światła, aby je rozwijać i produkować owocne bounty.

Kontrola chwastów w ogrodzie organicznym będzie trudniejsze niż konwencjonalny ogród, ponieważ nie można użyć herbicydów chemicznych. Jednym z najlepszych sposobów kontrolowania chwastów bez użycia chemikaliów jest stworzenie pokrywy gruntowej z ściółką. Zapisz przycinania drzew i wycinki trawy z innych miejsc w ogrodzie i rozłożyć je wokół roślin na głębokość około 3 cali. Powinno to wystarczyć, aby zapobiec kiełkowaniu i wzrostowi chwastów.

Jeśli rozważasz rozpoczęcie ekologicznego ogrodu, dołącz do kilku blogów online. Istnieją tysiące ludzi, którzy mają duże doświadczenie w dziedzinie, które mogą podzielić się z wami swoje wskazówki, które już wprowadzone do wykorzystania i wiem, są skuteczne.

Aby kontrolować chwasty w ogrodzie bez użycia chemicznych herbicydów wokół roślin organicznych, ściółka między rzędami z korą, czystą słomą, gazetami pokrytymi ściółką lub trocinami z nieprzetworzonego drewna. Uważaj na użycie czegokolwiek do ściółki lub nawożenia, które mogą zawierać nasiona, które mogą dodać więcej chwastów, takich jak ścinki trawy lub świeżego obornika.

Użyj organicznych zabójców chwastów. Zabójcy chwastów często zawierają toksyczne i szkodliwe chemikalia. Mogą one dostać się do gleby i zanieczyścić wody gruntowe. Świetną i tanią alternatywą dla surowych chemikaliów jest użycie octu. W słoneczny dzień rozpyl ocet cydrowy na wszelkie chwasty, które masz. Wkrótce umrą bez szkody dla środowiska.

Rozłóż ściółkę. Mulczowanie jest idealne dla Twojego ogrodu. Przykryj nim jak najwięcej ogrodu. Pamiętaj tylko, że jeśli pozwolisz ściółce piętrzą się na drzewach lub strukturach, może to spowodować ich gnicie. Nikt nie lubi gnijących drzew i szop, więc upewnij się, że ściółka jest rozłożona.

Musisz być świadomy poziomu gleby w swoim ekologicznym ogrodzie. Sprawdź wagi kompostu dla gleb kwasowych i zasadowych. Ten rodzaj kompostu może przynieść poziom PH w optymalnym zakresie dla większej ilości składników odżywczych. Zazwyczaj zawiera mikroskładniki odżywcze, takie jak żelazo i mangan, które wydają się być nieobecne w większości nawozów syntetycznych.

Ogrodnikom ekologicznym trudno jest zrozumieć, dlaczego każdy nie próbuje hodować produktów bez użycia substancji niebezpiecznych. Stawianie zysków nad zdrowiem nigdy nie jest mądrym posunięciem. Ale tak długo, jak używasz wskazówek podanych w powyższym tekście, możesz upewnić się, że zawsze koncentrujesz się na zdrowiu, rozwijając organiczne.

About Jak stworzyć kwitnący ekologiczny ogród

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly