Rozwijaj świeże ekologiczne produkty dzięki tym wskazówkom

Rozwijaj świeże, Ekologiczne Produkty Dzięki Tym Wskazówkom

Czy kiedykolwiek próbowałeś uprawiać własne warzywa w przydomowym ogrodzie? Wraz z rosnącą tendencją do samowystarczania się i prowadzenia "bardziej ekologicznego" stylu życia, wiele osób znalazło sposoby na zapewnienie własnych warzyw, owoców i jaj, bezpośrednio z ich własnych wysiłków podwórku. Życie poza ziemią nie jest tak trudne, jak myślisz, wystarczy trochę wiedzy, trochę miejsca i kilka pakietów nasion, aby rozpocząć.

Spróbuj posadzić nasiona w doniczkach, a następnie przenieść sadzonki do ogrodu. Twoje rośliny będą bardziej prawdopodobne, aby dojrzeć w ten sposób. Metoda ta daje również swobodę dokręcania okresów między każdym sadzeniem. Twoje sadzonki będą gotowe do pracy, gdy tylko usuniesz poprzedni zestaw dojrzałych roślin.

Gotowy kompost można namoczyć w wodzie, aby stworzyć silny napar dla różnych potrzeb ogrodniczych! Ta herbata kompostowa staje się wysokobiałkowym roztworem, bogatym w niezbędne składniki odżywcze, których możesz użyć do karmienia dolistnymi, ogrodu przydomowego, a nawet roślin, które przechowujesz w pomieszczeniach. Kolejną zaletą kompostu można dobrze wykorzystać!

Dowiedz się, jak przycinać rośliny. Nie wszystkie rośliny wymagają przycinania, ale jeśli zauważysz niezdrowe łodygi, przycinanie rośliny może pomóc pozbyć się choroby lub przynajmniej spowolnić ją wystarczająco długo, aby wyleczyć roślinę. Nie wycinaj zbyt wielu łodyg i liści: wytnij tylko niezdrowe części.

Wykorzystaj w pełni przestrzeń ogrodową, uprawiając zgodne uprawy. Podczas uprawy uprawy jak pomidory, sałata i szpinak pomiędzy rosnąć w cieniu wyższych roślin. Pozwoli to zmaksymalizować przestrzeń używaną w ogrodzie. Również rosną rośliny, które dojrzewają w różnym czasie obok siebie jak marchew i rzodkiewki. Rzodkiewki będą gotowe w ciągu zaledwie trzydziestu dni, podczas gdy trwa znacznie dłużej dla marchwi dojrzewać.

Nie zakładaj, że owady są winne wszystkich dolegliwości roślin. Istnieje wiele rzeczy, które mogą mieć wpływ na zdrowie rośliny. PH wody, której używasz, lokalizacja rośliny (w cieniu vs bezpośrednie słońce), ilość gleby w doniczce i kilka innych powodów może być czynnikiem decydującym.

Aby uniknąć raniąc się podczas ogrodnictwa, pamiętaj, aby zrobić kilka rozgrzewki rozciąga się przed rozpoczęciem projektu. Większość ludzi nie może myśleć o ogrodnictwie jako ćwiczenia, ale urazy jak wyciągnął mięśnie często występują w ogrodzie. Należy również pamiętać, aby poruszać się i nie pozostać w jednej pozycji przez długi okres czasu.

Pomyśl o sadzenie byliny, a nie jednorośne, jeśli chodzi o ogrodnictwo kwiat. Cykl życia rocznego trwa tylko rok co najwyżej, co może być stratą pieniędzy i czasu. Byliny wracają rok po roku, tak długo, jak cztery lata, co oznacza mniej czasu sadzenia każdego roku, a więcej czasu, aby cieszyć się zamiast.

Jeśli posiadasz ryby, oszczędzaj wodę. Zmiana wody w akwarium jest niezbędnym obowiązkiem podczas opieki nad tymi zwierzętami; jednak może również okazać się przydatne dla twojego ogrodu. Brudna woda w akwarium jest rzeczywiście dość ładowane z roślin odżywczych pragną. Więc kiedy przychodzi czas, aby zmienić wodę, zamiast wyrzucać tę starą wodę w błoto, użyj wody do nawożenia roślin.

Jeśli masz cięcie na rękę, przerwać ogrodnictwo do cięcia całkowicie uzdrowił. Cięcie może się zarazić, jeśli jest narażony na brud lub brudu podczas ogrodu.

Ważne jest, aby używać silnego i wysokiej jakości ochrony przeciwsłonecznej podczas ogrodnictwa na świeżym powietrzu. Bardzo łatwo jest się spalić na karku, szczytach ramion lub na nogach podczas ogrodnictwa. Blok słoneczny pomoże zapobiec oparzeniom słonecznym i zmniejszy ryzyko zachorowania na raka skóry poprzez ekspozycję na słońce.

Istnieje możliwość uprawy ekologicznego ogrodu przez cały rok, jeśli masz wystarczające Źródło światła na kryty ogród. Rośliny potrzebują dużo światła w celu prawidłowego wzrostu i są żarówki, które można nabyć, aby zapewnić kryty ogród z odpowiednią ilością światła, aby je rozwijać i produkować owocne bounty.

Dodając ładną warstwę materiału ulegającego biodegradom (ściółki) wokół roślin, możesz wykorzystać naturalną zdolność zwalczania szkodników w ściółce, aby zatrzymać drapieżniki w roślinach. Umieszczając jedną do dwóch calowych warstw wokół roślin, dodajesz również źródło składników odżywczych i źródło wody.

Nawozcie glebę organicznym kompostu. Organiczne ogrodnicy mają tendencję do nawozić ich gleby dwa razy w jednym sezonie: raz przed sadzeniem, a następnie ponownie w połowie cyklu wzrostu. Najlepszym nawozem do wykorzystania jest organiczny kompost, ponieważ uwalnia składniki odżywcze powoli w przeciwieństwie do nawozów chemicznych, które uwalniają składniki odżywcze w jednym miejscu, a następnie tracą efekt.

Kiedy jesteś gotowy do ściółki, wybierz organiczny mulcz. Kadłuby kakaowe lub słoma bez chwastów to świetne przykłady. Mulcz w końcu rozkłada i dodać bogate, organiczne składniki odżywcze do gleby. Wystarczy dodać kilka cali do ogrodu każdego roku, a zobaczysz długoterminowe korzyści.

Zbieranie i recykling wody deszczowej to świetny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze i pomóc rozkwitu ogrodu. Woda deszczowa jest na ogół czystsza i wolna od zanieczyszczeń i zanieczyszczeń niż woda gruntowa lub miejska. Zbieraj deszcz w beczkach przeciwdeszczowych lub cysternach, aby można było go używać, gdy jest to potrzebne.

Wystarczy pomyśleć o pięknych zbiorów można dodać do stołu z ogrodu. Nie wspominając już o przyjaznym dla środowiska wpływie uprawy własnej żywności. Utrzymanie osobistego ogrodu warzywnego może zapewnić jedzenie po niskich kosztach dla twojej rodziny - i poczekaj, aż spróbujesz niesamowitego smaku warzyw, zebranych prosto z rośliny. Produkty kupowane w sklepie nigdy nie smakowały tak dobrze!

About Rozwijaj świeże ekologiczne produkty dzięki tym wskazówkom

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly