Upiększyć swój ogród z tej doskonałej informacji

Upiększyć Swój Ogród Z Tej Doskonałej Informacji.

Jeśli marzysz o zielonych, pięknych i zdrowych roślinach we własnym ogrodzie, istnieje wiele rzeczy, o których prawdopodobnie powinieneś pomyśleć, aby osiągnąć ten cel. Ogrodnictwo wymaga pracy i wysiłku, ale w tym samym czasie, ogrodnictwo może być również zabawa. Kilka podstawowych wskazówek pomoże uczynić twoją pracę bardziej wydajną, dzięki czemu zarówno proces, jak i wynik będą bardziej zabawne.

Sadzenie gołej róży korzeniowej. Róże gołe korzenie najlepiej sadzone na początku ich uśpionego okresu, aby zmniejszyć szok przeszczepu. Jeśli korzenie wyglądają sucho, moczyć je w wiadrze z wodą na kilka godzin przed sadzeniem. Usuń chore lub uszkodzone łodygi i przytnij grube korzenie o jedną trzecią. Umieść różę w świeżo wykopanym otworze, rozkładając korzenie i sprawdzając, czy unia pąków znajduje się nieco powyżej poziomu gruntu. Dokładnie zasyp gleby i wody.

Przechowywać rośliny ziołocze przycięte i krzaczaste. Poprzez konsekwentne przycinanie roślin ziołowych stworzysz krótszą ścieżkę dla składników odżywczych i pozwolić, aby liście rosły pełniejsze i szybsze. Utrzymuj rośliny krótkie poprzez przycinanie, jak również i zwiększyć gęstość liści. Gdy w ogóle możliwe, nie pozwól, aby zioła kwitną.

Jeśli masz rośliny okazowe, które potrzebują cieplejszych stref klimatycznych niż reszta ogrodu, możesz łatwo stworzyć dla nich odpowiednią przestrzeń w swoim zwykłym ogrodzie! Wystarczy stworzyć schronienie ze ścianą od strony południowej, która stanie się kolektorem słonecznym, pochłaniając ciepło w ciągu dnia i uwalniając je w nocy, zapewniając w ten sposób roślinom okazów idealne środowisko!

Jeśli twoje kwiaty liście są curling, to prawdopodobnie oznacza, że nie są one coraz wystarczająco dużo składników odżywczych. Gleba może nie być wystarczająco bogata, lub niektóre owady mogą kraść składniki odżywcze z kwiatów. Poszukaj jaj lub robaków wokół korzeni roślin. Kup środek owadobójczy lub dodatkowe składniki odżywcze dla roślin.

Posadź nowy i inny jadalny co tydzień. Jedzenie pomidorów lub kukurydzy na co dzień może się zerwieć naprawdę szybko, ale jeśli odmiana jest sadzona, ten problem nigdy się nie wydarzy. Ogród może zaoferować szeroką gamę różnych roślin jadalnych, a jeśli dojdą do dojrzałości w tym samym czasie różnorodność sprawi, że ogród będzie bardziej przyjemny i bardziej zabawny.

Jeśli masz wiele roślin doniczkowych, nie podlewaj ich w ten sam sposób. Niektóre rośliny dobrze z dużą ilością wody, podczas gdy inne rośliny mogą preferować suchą glebę. Nadmierne podlewanie może wyrządzić tyle szkód w roślinie, co podlewanie. Tak, należy pamiętać o jakie rodzaje roślin, które masz w doniczkach, i podlewać je odpowiednio.

Jeśli rosną róże lub różabushes, spryskać je roztworem 1/3 szklanki mleka w proszku w około kwartę wody raz w tygodniu lub tak. Zasilany roztwór mleka będzie lepki na liściach i łodygach róż, które będą pułapki mszyce i chronić swoje róże.

Mulching wokół rośliny jest wielką końcówkę oszczędzania wody. Można użyć zakupionego mulcz, ale łatwo jest zrobić własne z tego, co można znaleźć w stoczni. Użyj opadłych liści, szyszki, kije i kora drzew, i położyć je mocno wokół rośliny na brud tak, że woda nie odparować tak łatwo po wodzie.

Zniechęcać błędów bez pestycydów z ostrożnym sadzeniem. Sadzenia nagietki wzdłuż krawędzi ogrodu, lub sadzenia czosnku, pietruszki, i bazylii w ogrodzie może odpychają błędów bez ucieka się do trudnych chemikaliów. Rośliny te oddają silne zapachy, które są nieatrakcyjne dla większości owadów. Z tych w ogrodzie, szkodniki będzie omijać.

Po każdym razem, gdy nawadniasz swój ogród, rozWiejesz wąż wodny. Likwidacja węża będzie Cię od potknięcia nad nim, i pomóc znaleźć koniec podlewania węża łatwo każdej chwili jej potrzebujesz. NaWijania węża na bębnie węża pomoże również wąż dłużej.

Dlaczego warto kupować nowe Pokrowce ogrodowe, kiedy można używać starych koców na pokrycie roślin w zimie? Jeśli nie masz żadnych starych koców można kupić używane te w sklepach oszczędnej tanio. Użyj klatki pomidora do wspierania koce nad rośliny. Pojedyncze cegły lub ogród skały mogą być używane do przechowywania koce iw dół i zapewnić dobre pokrycie dla roślin.

Powinieneś zorganizować swój ogród i zaplanować wszystko. Nie kupuj nasion, jeśli nie wiesz, gdzie je posadzisz. Musisz zaplanować na dłuższą metę dla niektórych roślin, a w bardzo krótkim okresie dla krótkotrwałych roślin, które będą musiały zostać zastąpione bardzo szybko.

Staraj się używać biedronki, a nie pestycydów, aby chronić rośliny przed insektami. Można zamówić duże ilości biedronki z ogrodnictwa dostaw sklepów za bardzo mało pieniędzy. Jeśli zwolnimy je w pobliżu ogrodu, będą jeść szkodniki, takie jak mszyce, Hoppers liści, rozmory i inne miękkie ciała owadów, pomagając chronić swoje rośliny z tych niechcianych stworzeń w procesie.

Ogrodnictwo jest dobrym sposobem, aby połączyć się z naturą, ale ekologicznej ogrodnictwo ma to krok dalej za pomocą ziemi metod przyjaznych.

Aby upewnić się, że robisz ekologiczne ogrodnictwo, określić, co organiczne oznacza dla Ciebie i upewnij się, że nasiona, rośliny i materiały eksploatacyjne pasują do Twoich kryteriów. Nie ma ustalonych naukowo uzgodnione w definicji tego, co "organiczne" konsekwentnie oznacza, więc firmy mogą etykietka praktycznie wszystko ekologiczne. Wiedzieć, co to oznacza dla Ciebie, a następnie czytać etykiety, aby upewnić się, że kupić rzeczy zgodne z twoich przekonań.

Użyj recyklingu plastikowych lub papierowych kubków, aby rozpocząć swoje rośliny pomidora. Wystarczy umieścić nasiona w kubku i przykryć glebą. To pozwoli Ci rozwijać rośliny w najlepszych warunkach, i utrzymuje kilka filiżanek z wysypiska zbyt. Kiedy są gotowe, przeszczep pomidory do ogrodu.

Dzięki tym wskazówkom jesteś lepiej przygotowany do uprawy najpiękniejszego ogrodu, jaki możesz sobie wyobrazić. Ucząc się, jak stworzyć swój wymarzony ogród, będziesz również rozwijać się jako osoba. To dlatego, że nauka pielęgnowania roślin nie tylko pomoże Ci osiągnąć cel posiadania wspaniałego ogrodu, ale pomoże Ci nauczyć się pielęgnować siebie.

About Upiększyć swój ogród z tej doskonałej informacji

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly