Zacznij od ogrodnictwa organicznego za pomocą tych sugestii

Zacznij Od Ogrodnictwa Organicznego Za Pomocą Tych Sugestii

Produkty ekologiczne są o wiele smaczniejsze i zdrowsze niż produkowane masowo owoce i warzywa, które zwykle znajdują się w supermarkecie. Zamiast jeść owoce i warzywa kupowane w sklepie, powinieneś spróbować uprawiać własne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uprawiać organiczne owoce i warzywa w domu.

Znajdź kilka roślin, które dadzą Ci wyższą wydajność. Hybrydy są zwykle trudniejsze pod względem odporności na choroby i warunki atmosferyczne i są przeznaczone do produkcji więcej.

Zawsze rosną, co działa w prawym obszarze. Jeśli kapusta nie działa w jednym klimacie, ale marchew zrobić, to jest solidny upraw marchwi, które muszą być sadzone i uprawy kapusty powinny być małe. Porozmawiaj z sąsiadami i zobacz, co pracuje dla nich, aby zmaksymalizować wydajność własnego ogrodu.

Decydując się na ogrodnictwo, ważne jest, aby studiować i znać swój obszar geograficzny. Niektóre roślinności po prostu nie może przetrwać północnej zimy. Przeciwnie, niektóre rośliny nie mogą przetrwać texas lato. W związku z tym ważne jest, aby wiedzieć, gdzie jesteś i jakie rośliny, które zamierzasz na uprawie może obsłużyć.

Nie zapomnij o słońcu przy podejmowaniu decyzji o miejscu na ogród. Ogrody potrzebują słońca. Prawie wszystkie kwitnące rośliny i warzywa rosną najlepiej w doskonałym świetle słonecznym. Warzywa, takie jak pomidory, wymagają dużo światła słonecznego i nie będą produkować bez niego. Jeśli nad obszarem znajdują się drzewa, przytnij je z powrotem lub poszukaj innej lokalizacji, ponieważ ogród bez słońca jest skazany na porażkę.

Jeśli masz rośliny, które są wysokie, wspierać je z palikami. Zapobiegnie to opadaniu wysokich roślin, gdy są ciężkie z kwiatami, które mogą wyglądać bardzo niechlujnie. Wsparcie wspinaczki krzewów z kratą, aby utrzymać wędrowne winorośli pod kontrolą i aby zapobiec ich inwazji na inny obszar roślin.

Podczas uprawy ziemniaków, upewnij się, że wybrać odmianę z zawartością skrobi, która odpowiada sposób będziesz gotować je. Im więcej skrobi jest w ziemniaku, tym bardziej sucha i flakier będzie po ugotowaniu. Ziemniaki, które są dobre do zacierania mają około 7% skrobi. Ziemniaki te gotują szybko i zachowują wysoką wilgotność, dzięki czemu są łatwe do zacieru. Pieczenie ziemniaków ma zawartość skrobi między 15% a 18%, a smażenie ziemniaków ma najwyższy poziom na poziomie 22%.

Spróbuj użyć naturalnych weed killer, który nie zawiera żrących chemikaliów. Spray chwasty z pełnej wytrzymałości białego octu, aby je zabić, i ponownie zastosować w razie potrzeby, jeśli widzisz jakikolwiek nowy wzrost. Ocet może również zabić rośliny, które chcesz zachować, więc upewnij się, że nie rozpylać go na chwasty, które rosną w środku innych roślin nie chcesz zabić.

Użyj kartonu jaj, aby rozpocząć sadzonki wcześnie. Kartony jaj są tanie i łatwe do uzyskania, i może zawierać wystarczającą ilość gleby, aby rozpocząć instalacje. Skoro jesteś gotowy do roślin, można po prostu zgrać karton od sadzenia bez uszkodzenia piłki korzeniowe i umieścić całą piłkę gleby w ziemię.

Podczas uprawy roślin organicznych, należy przenieść pojemniki do jasnego obszaru natychmiast po kiełkowaniu. Dzieje się tak dlatego, że sadzonki potrzebują co najmniej 12 godzin światła dziennie, aby prawidłowo rosnąć. Możesz użyć szklarni, słonecznej strefy lub kilku świetlówek.

Najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem nawozowania ekologicznego ogrodu jest kompost. Kompost może być wykonany z niczego, co było kiedyś żywe. Nie obniżaj wartości odpadów kuchennych, liści, wycinków trawy czy czegokolwiek innego, co kiedyś było żywe. Przez kompostowanie to wszystko, dasz bezcenne życie do ekologicznego ogrodu.

Aby upewnić się, że robisz ekologiczne ogrodnictwo, określić, co organiczne oznacza dla Ciebie i upewnij się, że nasiona, rośliny i materiały eksploatacyjne pasują do Twoich kryteriów. Nie ma ustalonych naukowo uzgodnione w definicji tego, co "organiczne" konsekwentnie oznacza, więc firmy mogą etykietka praktycznie wszystko ekologiczne. Wiedzieć, co to oznacza dla Ciebie, a następnie czytać etykiety, aby upewnić się, że kupić rzeczy zgodne z twoich przekonań.

Czasami warto rozłożyć ścinki trawy lub inne rodzaje rozkładu materii roślinnej wokół roślin. Rośliny rozkładają się i pozwalają ich składników odżywczych, aby wrócić do gleby. Ta sama teoria działa na wiele rodzajów rozkładu materii, takich jak zgniłe jabłka, jaja, i prawie wszystko, co można uznać za materię organiczną.

Bogaty, organiczny kompost może znacznie poprawić jakość ogrodu i gleby doniczkowej poprzez wprowadzenie do środowiska korzystnych nowych pierwiastków i organizmów. Ci pomocni goście to bakterie, wzbogacające glebę dżdżownice i różne owady, które mogą spożywać i pożreć więcej szkodliwych organizmów, które najechały glebę.

W przypadku inwazji mszyc, nawet tych, które są bardzo ciężkie, możesz rozcieńczyć mydło wodą i spryskać rośliny. Ta metoda jest nie tylko bezpieczna dla ludzi, roślin, a nawet tych brzydkich szkodników, ale także utrzymuje je poza roślinami, gdzie można wyrządzić szkody, rujnując piękno twojego ekologicznego ogrodu.

Użyj peelingów z owoców lub innych pozostawionych kawałków, takich jak rdzenie jabłek, aby stworzyć własny tani kompost. Będziesz miał wielki ogród z prawie żadnych kosztów w ogóle, jeśli używasz tych elementów do tworzenia kompostu organicznego.

Jeśli po prostu posadziłeś drzewa wiadomości w swoim ekologicznym ogrodzie, miej na nich oko. Mogą być bardzo kruche i temperamentne, dopóki nie przyzwyczają się do twojej ziemi. Te nowo posadzone drzewa będą potrzebować wody, aby uniknąć szoku przeszczepu, więc spróbuj podlewania głęboko co tydzień przez cały sezon wegetacyjny.

Doskonałym sposobem na pozbycie się ślimaków i ślimaków jest zainstalowanie miedzianej bariery wokół łóżek do sadzenia. Najpierw usuń wszystkie ślimaki i ślimaki, które znajdują się wewnątrz obszaru. Następnie użyj dwóch calowych przewodów miedzianych, aby otoczyć łóżka. Ślimaki i ślimaki nie przekroczą miedzianej bariery, więc pozostaną poza twoim ogrodem.

Przestań marnować pieniądze na produkty, które nie są w standardzie. Skorzystaj z porad z tego artykułu, aby rozpocząć uprawę własnych produktów już dziś.

About Zacznij od ogrodnictwa organicznego za pomocą tych sugestii

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly